Kosmetika na akné

Akné už mi lezlo krkem! Zatočila jsem s ním díky kanadské kosmetice The Ordinary a ukážu vám, jak se s ní pracuje. Zapomeňte na klasické krémy, tady se jede tekutě kapátky jako v laboratoři.

Kosmetika na akné

Akné už mi lezlo krkem! Zatočila jsem s ním díky kanadské kosmetice The Ordinary a ukážu vám, jak se s ní pracuje. Zapomeňte na klasické krémy, tady se jede tekutě kapátky jako v laboratoři.

VĚČNÝ PROBLÉM: AKNÉ!

Vypadalo to nehezky

Jak já ráda posledních několik měsíců říkám: “Vyhrála jsem po mnoha letech boj s akné!” 😀 Konkrétně s cystickým akné. Trápí mě posledních 10 let.

Slyšela jsem už tolik rad a názorů:

  • to máš z antikoncepce (že ji beru nebo neberu? 😀)
  • to máš ze špatnýho jídla (co je “špatný jídlo”? Akné se mi mimochodem vyléčilo dávno před keto dietou 😋)
  • to máš ze stresu (tohle vám dneska říkaj na každej symptom, kterej se vám objeví v/na těle)
  • to máš ze špatné kosmetiky (myslíte z té, co má být přímo na akné? 😀)
  • to máš z toho, že používáš make-up (sorry, ale v tomhle stavu bez něj nevylezu ani před barák!)
  • to máš z toho, že si pořád saháš na obličej (a když si nesahám, stejně ho tam mám 😀)

atd.

Nééééé, už žádnou další radu doktore Google. 😀 

Nechtěla jsem se smířit s tím, že budu utrácet další a další peníze za ošetření a kosmetiku, která mi nepomáhá a obličej zakydnu make-upem a budu to skrývat! Chtěla jsem skutečnou léčbu, která bude mít výsledky!

Nechtěla jsem se smířit s tím, že budu utrácet další a další peníze za ošetření a kosmetiku, která mi nepomáhá a obličej zakydnu make-upem a budu to skrývat! Chtěla jsem skutečnou léčbu, která bude mít výsledky!

ZKUSILA JSEM TOHO OPRAVDU HODNĚ!

Odborná vyšetření, kosmetika co slibovala zázraky…

Kdybych dneska spočítala všechny peníze, které jsem do tzv. “léčby” mého obličeje investovala, mohla jsem mít pěkný malý auto. 🤣
Chodila jsem na IPL ošetření, na speciální zábaly, na chemický peeling... ufffff… Už si ani z hlavy nepamatuju, co všechno na mém obličeji bylo.

A co používaná kosmetika?

Dala jsem na rady kamarádek, blogerek, influencerek, rádoby odbornic na pleť… Vyzkoušela jsem českou, zahraniční. Drahou i levnou. Nic nezabíralo a i když sice některá kosmetika “zmírnila”  průběh akné, nikdy to nedotáhla až do konce.

NEDÁ SE NIC DĚLAT!

Hledám skutečnou a odbornou pomoc

Sorry radilky z internetu, vy mi asi nepomůžete. Ale pan Google ano.😀 Našel mi kliniku na Praze 8 – Čimicích, kde jsou prej dobrý. Objednala jsem se a vyrazila.

Průběh léčby ve zkratce: Dostala jsem speciální krém a vodičku na obličej a musela jsem být důsledná. Léčba trvala několik týdnů a pleť se pomalu léčila.

Když jsem přišla na “poslední kontrolu”, paní doktorka mi řekla památnou větu:

“Když nezačnete používat “vhodnou” kosmetiku, kolečko se zase vrátí. Vaše pleť je prostě aknózní.” 😀

OK. Ale jaká je ta vhodná paní doktorko? 😋 “Zkuste Niacinamide 10% + Zinc 1%. Počkejte, napíšu vám to na papírek. Jen si to musíte najít, v Česku se neprodává.”

A tady začíná můj příběh s kanadskou kosmetikou The Ordinary

Přiznám se, že ze začátku jsem se musela zorientovat v jejich produktech. Protože je všechno v angličtině, jejich produkty jsou z 80 % v lahvičkách s kapátky a používání se řídí tím, jaké produkty můžete kombinovat a jaké ne, rozdělila jsem mnou používanou kosmetiku do 3 kategorií.

Rutina

The Ordinary | MYCÍ GEL

Squalane Cleanser

Každé ráno a každý večer potřebujete pleť “umýt” a zbavit jí přebytečné mastnoty. Tato mycí emulze dokáže odlíčit i make-up, stíny a řasenku (nekecám!!!). A stačí vám na jedno “umytí” tenhle malý oříšek, co mám v rukou. Funguje to tak, že si do suchých dlaní dáte trochu tohoto přípravku, rozetřete ho a vlivem tepla se začne měnit na olejovou část. Nebojte se toho. Pak pečlivě nanesete na obličej a masírujete. Za začátku jsem se bála, že takhle mastná věc nemůže přece fungovat. Jakmile jsem poprvé opláchla teplou vodou, pleť byla suprově vyčištěná a krásně hebká!

od 188 Kč Přejít na e-shop
Informace k balení a tipy:

The Ordinary | TONIKUM

Glycolic Acid 7% Toning Solution

Kyselina glykolová pomáhá pokožce se tzv. “odlupovat”. Neděste se. Naše kůže se každý den “odlupuje” a my o tom ani nevíme. Tohle tonikum se používá po umytí cleanserem pouze večer. Je to kyselina, takže opatrně kolem očí. Nanáším na vatový tampon a “ťupkám” do pleti. Používám ho primárně na spodní část obličeje – tedy bradu, čelist, pod nosem a na nose. Na čele se mi akné netvoří a naopak tam mám pleť trochu citlivější, takže tam tonikum nedávám.

Bacha, tohle tonikum se nesmí používat s jinými silnými kyselinami, EUK 134 0,1% nebo peptidy.

227 Kč Přejít na e-shop
Informace k balení a tipy:

The Ordinary | ZACHRÁNCE, KTERÝ NEDÁ AKNÉ ŠANCI!

Niacinamide 10% + Zinc 1%

I přesto, že spadá do kategorie “séra” přidávám do rutiny, protože bez něj by se mi akné vracelo okamžitě zpátky. Díky vysoké koncentraci vitamínu B3 a minerálů se vaše pleť doslova “nacucá” a díky tomu omezíte výskyt akné a flíčků. Tím, že sérum obsahuje taky zinkovou sůl vám pomáhá regulovat tvorbu kožního mazu, který způsobuje zánětlivé a dost bolestivé pupínky.

Používá se vždy po vyčištění a nanesení tonika, ale ještě před nanesením finálního krému nebo oleje.

od 154 Kč Přejít na e-shop
Informace k balení a tipy:

The Ordinary | Lehký hydratační krém

Natural Moisturizing Factors + HA

Tohle je jediný krém a navíc hydratační, který u The Ordinary najdete. Jinak jedou přes oleje a těch se rozhodně nemusíte bát. Přiznám se, že jsem si krém na začátku objednala čistě ze zvyku, protože jsem nevěřila, že bych mohla používat oleje. 😀 Teď už ho téměř vůbec nepoužívám. A vzhledem k tomu, že ho stačí opravdu trochu, tak má výdrž. Výhodou je, že je lehoučký a tak se hodí třeba při letním počasí, kdy zkrátka potřebujete nanést a vyrazit ven. Maličko mi vadí lepkavý finiš, který je způsoben obsahem kyseliny hyaluronové. Krém se dává až po nanesení sér a při prvním roztírání můžete mít pocit, že to vůbec nejde vetřít do pleti. 😀 Klídek, stačí o trochu déle vtírat do pleti.

od 151 Kč Přejít na e-shop
Informace k balení a tipy:

The Ordinary | 100% olej ze skvalenu

100% Plant-Derived Squalane

Jak říkám, tohle je “MUST HAVE” v každý koupelnový skříňce. Olej, který používám každé ráno ve 2-4 kapkách na celý obličej a moje pleť je hydratovaná až do večera. Dávám i pod make-up (jen to chce po nanesení zhruba 20 min počkat, než se vsákne). Olej nemá téměř žádnou vůni, takže ideální. Věděli jste, že skvalen je přírodní sloučenina vyskytující se běžné v lidském těle? Podporuje imunitní systém a má skvělé antioxidační účinky, což při celodenním courání ve městě fakt oceňuju!

Olej se vždy dává jako poslední po vyčištění a nanesení sér.

188 Kč Přejít na e-shop
Informace k balení a tipy:

The Ordinary | Olej z mikrořas

“B” Oil

Jeden z mých nejoblíbenějších olejů, který používám vždy na noc nebo v zimě, kdy jsem vysušená. Díky vysoké koncentraci mikrořas má olej lehce zelenou barvu a typický “zápach”. Ale každé ráno po probuzení mám krásnou šťavnatou pleť bez šupinek. Zkoušela jsem ho používat i na den, ale na mě je zbytečně těžký, takže je to můj noční pomocník. Poměr cena a co umí je podle mě bezkonkurenční. Navíc stačí 2-3 kapičky na celou pleť, takže vydrží skutečně dlouho. Pokud trpíte na časté začervenání pleti, pak budete s olejem spokojeni.

Olej se vždy dává jako poslední po vyčištění a nanesení sér.

240 Kč Přejít na e-shop
Informace k balení a tipy:

The Ordinary | Za studena lisovaný brutnákový olej

100% Organic Cold-Pressed Borage Seed Oil

Brutnákový olej byl jeden z mých prvních, který jsem u The Ordinary objednala a stačí vždy jen 2-3 kapky do dlaní a vystačí na celý obličej. Brutnák je skvělý pro ty z vás, kdo trpíte na ekzém, lupénku nebo máte alergie. Vzhledem k tomu, že mi přijde poměrně hutný, tak ho používám pouze na noc a super je hlavně v zimě! Ráno se vzbudím a pokožka je super hlaďoučká a hydratovaná. A neucpává póry, takže i když jsem se léčila s akné, nevadilo to. Jediná nevýhoda – má trošku nepříjemný zápach, který nemusí sednout každému. Mě to za ten efekt krásný pleti ale stojí.

Olej se vždy dává jako poslední po vyčištění a nanesení sér.

110 Kč Přejít na e-shop
Informace k balení a tipy:

Masky a séra

The Ordinary | 2% Granativní retinoid ve skvalenu – sérum

Granactive Retinoid 2% in Squalane

Vynikající sérum, které používá aktivní technologie nové generace retinolů, u kterých bylo prokázáno, že dosahují lepších výsledků při snižování příznaků stárnutí bez podráždění. Po několika týdnech vidím zásadní zjemnění vrásek (hlavně ta mezi očima!!!!) a kolem rtů. Vidím i úspěšnější hojení jizviček po akné. Vůně je lehká a příjemná (připomíná mi petrklíče, které jsem jako dítě chodila trhat k nám do lesíka 😀). 

Sérum je pouze pro použití na noc a musíte jej schovávat do ledničky. Nanášíte vždy po sérech na vodní bázi, ale ještě před olejem.

250 Kč Přejít na e-shop
Informace k balení a tipy:

The Ordinary | Silný antioxidant v séru

EUK 134 0,1%

EUK-134 ™ je mimetikum superoxiddismutázy a katalázy a společně tvoří mimořádně vzácnou sebeobnovující molekulu. Přestože již existuje mnoho let, jen velmi málo produktů na trhu používá tento skutečně vynikající antioxidant, který dokáže aktivně regenerovat naši kůži a poskytuje nepřetržitou antioxidační podporu. Používám jej pouze na noc 1-2 krát týdně a vždy jen 2 kapky na celou pleť.

Používá se po sérech na vodní bázi, ale před oleji nebo krémy. Bacha, nesmí se kombinovat u vysoce kyselých ošetření (např. tonikum nebo “krvavá” maska), u čistého vitamínu C (EAA / LAA), a u obou verzí Buffetů.

230 Kč Přejít na e-shop
Informace k balení a tipy:

The Ordinary | Kofeinové sérum pod oči

Caffeine Solution 5% + EGCG

Kofein miluju v kafi a teď i pod očima. 😀 Byť to není přípravek určený na péči o aknózní pleť, občas se mi stane, že se probudím s kruhy pod očima. Tohle lehké sérum se jich dokáže poměrně svižně zbavit. Používám ho i na horní víčka a mám takový pocit, že mi jeho pravidelné používání výrazně ubírá mini vrásky kolem očí a zjemňují se mi tzv. “pytle” pod očima. Konec opuchlým očím. Pozor, pokud nemáte dlouhodobě dostatek spánku, tohle není řešení vašeho problému.

Můžete používat ráno i večer. Vždy na očištěnou pleť. Stačí mini kapička na obě oči. Do očí si to prosím pěkně nedávejte. 😀 

175 Kč Přejít na e-shop
Informace k balení a tipy:

The Ordinary | “Krvavá” maska alá exfoliační kyselina

AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution

Exfoliace je proces, kdy se z povrchu pleti odstraňují nejstarší mrtvé kožní buňky. Nic nového, už Egypťané to používali. 😀 Tahle směs kyselin nabízí “hlubší” odlupování kůže a zásadně pomáhá pročišťovat naše póry, které se tak rády ucpávají. Pomáhá bojovat s viditelnými vadami a zlepšuje zářivost naší pokožky. Masku lze používat max. 2x týdně (já používám každý pátek) a vždy večer. Doporučuji vám to nechat třeba na víkend, kdy vás na druhý den nic nečeká. Po prvních 3 použitích, než si pleť zvykla, jsem po dobu dalších 2-3 dnů byla trošku sušší a loupala se mi kůže. Nyní už se mi to nestává.

Peeling rozhodně nedoporučuju těm z vás, kdo máte citlivou pleť. Bacha, peeling se vám nesmí dostat do očí a nesmíte překročit dobu  max. 10 minut na pleti, jinak by mohlo dojít k popálení kůže. Nekombinujte s dalšími kyselinami (např. tonikum), s EUK 134 0.1% nebo s peptidy.

188 Kč Přejít na e-shop
Video Informace k balení a tipy:

Zkrášlování

The Ordinary | podkladová báze alá primer

High-Spreadability Fluid Primer

Nová generace podkladových bází je hodně podobná séru a zvyšuje roztíratelnost make-upu a pomáhá zabránit tomu, aby nedocházelo k nepřirozenému a nerovnoměrnému hromadění pigmentu, zejména kolem očí a na suché kůži. Primer mi víc vyhovuje v zimě, kdy dodává extra hydrataci a navíc nezanáší póry. Vzhledem k tomu, že jsem výrazně omezila používání make-upu (už ho tolik nepotřebuju), tak ho nechávám hezky odpočívat. Make-up lze nanést v pohodě i bez primeru.

Používejte vždy jako poslední krok po péči o pleť. Pokud používáte pro hydrataci olej, počkala bych zhruba 20 – 30 minut, než primer nanesete. Roztírejte prsty.

188 Kč Přejít na e-shop

The Ordinary | dekorativní kosmetika

Krycí make-up – odstín 1.0 N

Coverage Foundation je plně krycí make-up, který The Ordinary nabízí ve 21 odstínech, takže vynikající pro nás Evropanky, které nejsme žluté ani oranžové. 🤣 Textura make-upu je skutečně odlehčená a není mastná. Lahvička se na první pohled zdá malá, ale stačí vám opravdu několik kapek na celý obličej (zapracovávám pěnovou houbičkou). Make-up vydrží i v létě až do pozdních večerních hodin a neucpává mi póry.

Podívejte se na vzorník odstínů nebo si vyberte ze seznamu odstínů.

180 Kč Přejít na e-shop

The Ordinary | dekorativní kosmetika

Krycí make-up – odstín 1.1 N

Coverage Foundation je plně krycí make-up, který The Ordinary nabízí ve 21 odstínech, takže vynikající pro nás Evropanky, které nejsme žluté ani oranžové. 🤣 Textura make-upu je skutečně odlehčená a není mastná. Lahvička se na první pohled zdá malá, ale stačí vám opravdu několik kapek na celý obličej (zapracovávám pěnovou houbičkou). Make-up vydrží i v létě až do pozdních večerních hodin a neucpává mi póry.

Podívejte se na vzorník odstínů nebo si vyberte ze seznamu odstínů.

180 Kč Přejít na e-shop

Je toho na vás moc? 😀 Netušíte, co vybrat? 

Výše zmíněné produkty jsou vhodné primárně po mě a není nutné je doma mít všechny. 😀 Mám ještě dvě lahvičky dalších produktů od The Ordinary, které jsem vám sem nedávala, protože jsem si je blbec objednala omylem a nebyly pro mě určeny. Stejně si sami přijdete na to, co vám sedí a co radši dáte kamarádce. 😋 

Pokud bojujete s akné, doporučila bych udělat tuto první objednávku:

Na této fotce vidíte, jak se mi po několik týdnech pleť výrazně zlepšila

Musíte se připravit na to, že v prvních týdnech vaše pleť může “stávkovat” a vyskočí vám pár pupínků navíc. Stalo se mi to. V The Ordinary tomu říkají, že se naše pleť “proplachuje”. Musela jsem však být důsledná, nevykašlat se na péči a vydržet. Odměnou je mi dnes pleť, která vypadá dobře a zdravě. A nemyslete si, občas mi nějakej malej pupínek vyskočí, ale zmizely boláky, které mě trápily nejvíc. 😎

FAQ

Nejčastější otázky před nákupem The Ordinary

Jak je to s cenami u produktů, které uvádím?

Produkty jsou na webu The Ordinary uváděné v EUR a jen pro představu jsem vám je tady přepočítala na koruny. Musíte brát v potaz, že kurz EUR se různě mění, takže výslednou cenu zjistíte v den objednání.

Pokud byste to potřebovali přesně, doporučuji otevřít stránky ČNB a tam naťukat cenu v EUR a ta se vám přepočítá na koruny.

Jaké velikosti lahviček koupit?

U každého produktu vidíte “Informace k balení a tipy:” a šedý otazníček. Když na něj najedete myší (na mobilu prstem), zobrazí se vám praktické informace o baleních a jaká doporučuji. Přidala jsem taky dobu, jak dlouho mi lahvička vydrží.

Pokud s The Ordinary začínáte, určitě kupujte na začátku vždy ta nejmenší balení.

Kde se dá tato kosmetika objednat?

U každého produktu vám dávám přímý odkaz do oficiálního e-shopu The Ordinary. Možná vás na začátku zmate, že se vám otevře web DECIEM. Deciem je jméno firmy, která značku The Ordinary prodává. Můžete si všimnout i jiných značek kosmetiky, kterou Deciem nabízí a určitě to tam projděte.

Výhodou je, že nakupujete skrz jednu webovou stránku a 1 uživatelský účet a platíte jen 1 dopravu.

Prošla jsem i webové stránky některých českých přeprodejců této kosmetiky, ale kdykoliv jsem si přepočítala ceny tady u nás a přímo z The Ordinary, vyšlo mi to od The Ordinary zkrátka levněji. I s ohledem na cenu dopravy.

Kolik stojí doprava?

Pokud nakoupíte nad 25 EUR (v přepočtu cca 653 Kč), máte dopravu zdarma! Pod 25 EUR platíte dopravu 4.99 EUR (v přepočtu zhruba 130 Kč).

Ceny jsou konečné včetně daně.

The Ordinary má pobočku v Anglii, odkud k nám do Čech také zásilky odesílá.

Jak můžete objednávku zaplatit?

V e-shopu The Ordinary lze zaplatit pouze platební kartou předem.

Cenu uvidíte v EUR a nemusíte mít eurový účet. Vaše banka vám to přepočítá podle aktuálního kurzu a strhne v korunách. Výhodu mají Slováci, kteří EUR dávno přijali. 😀

Za jak dlouho kosmetika dorazí?

Všechny objednávky mi vždy dorazily přesně za 7 dní kurýrní službou DPD. Jakmile The Ordinary vyexpeduje vaši objednávku, získáte sledovací odkaz od DPD, kde můžete vidět, kde se balíček nachází a případně si online změnit termín doručení.

Co když vám něco nesedí, můžete to vrátit?

The Ordinary nabízí možnost vrátit produkty do 365 dnů od zakoupení, pokud jste je samozřejmě koupili přímo na jejich e-shopu. Podmínkou je, aby bylo v lahvičkách min. 50 % jejich obsahu a nesmíte vrátit víc, jak 10 produktů z jedné objednávky najednou. Peníze vám vrátí zpátky na váš účet.

Vzhledem k tomu, že přepravní náklady jdou za vámi a lahvičky odesíláte do Anglie, je potřeba si spočítat, jestli se vám to vyplatí nebo lahvičky radši někomu dáte jako dárek či prodáte na bazaru. Pokud žijete v zahraničí a tam máte prodejnu Deciem a koupíte produkty přímo v místě, můžete je tam také zdarma vrátit.

FAQ
Nejčastější otázky před nákupem The Ordinary
Jak je to s cenami u produktů, které uvádím?

Produkty jsou na webu The Ordinary uváděné v EUR a jen pro představu jsem vám je tady přepočítala na koruny. Musíte brát v potaz, že kurz EUR se různě mění, takže výslednou cenu zjistíte v den objednání.

Pokud byste to potřebovali přesně, doporučuji otevřít stránky ČNB a tam naťukat cenu v EUR a ta se vám přepočítá na koruny.

Jaké velikosti lahviček koupit?

U každého produktu vidíte “Informace k balení a tipy:” a šedý otazníček. Když na něj najedete myší (na mobilu prstem), zobrazí se vám praktické informace o baleních a jaká doporučuji. Přidala jsem taky dobu, jak dlouho mi lahvička vydrží.

Pokud s The Ordinary začínáte, určitě kupujte na začátku vždy ta nejmenší balení.

Kde se dá tato kosmetika objednat?

U každého produktu vám dávám přímý odkaz do oficiálního e-shopu The Ordinary. Možná vás na začátku zmate, že se vám otevře web DECIEM. Deciem je jméno firmy, která značku The Ordinary prodává. Můžete si všimnout i jiných značek kosmetiky, kterou Deciem nabízí a určitě to tam projděte.

Výhodou je, že nakupujete skrz jednu webovou stránku a 1 uživatelský účet a platíte jen 1 dopravu.

Prošla jsem i webové stránky některých českých přeprodejců této kosmetiky, ale kdykoliv jsem si přepočítala ceny tady u nás a přímo z The Ordinary, vyšlo mi to od The Ordinary zkrátka levněji. I s ohledem na cenu dopravy.

Kolik stojí doprava?

Pokud nakoupíte nad 25 EUR (v přepočtu cca 653 Kč), máte dopravu zdarma! Pod 25 EUR platíte dopravu 4.99 EUR (v přepočtu zhruba 130 Kč).

Ceny jsou konečné včetně daně.

The Ordinary má pobočku v Anglii, odkud k nám do Čech také zásilky odesílá.

Jak můžete objednávku zaplatit?

V e-shopu The Ordinary lze zaplatit pouze platební kartou předem.

Cenu uvidíte v EUR a nemusíte mít eurový účet. Vaše banka vám to přepočítá podle aktuálního kurzu a strhne v korunách. Výhodu mají Slováci, kteří EUR dávno přijali. 😀

Za jak dlouho kosmetika dorazí?

Všechny tři objednávky mi dorazily přesně za 7 dní kurýrní službou DPD. Jakmile The Ordinary vyexpeduje vaši objednávku, získáte sledovací odkaz od DPD, kde můžete vidět, kde se balíček nachází a případně si online změnit termín doručení.

Co když vám něco nesedí, můžete to vrátit?

The Ordinary nabízí možnost vrátit produkty do 365 dnů od zakoupení, pokud jste je samozřejmě koupili přímo na jejich e-shopu. Podmínkou je, aby bylo v lahvičkách min. 50 % jejich obsahu a nesmíte vrátit víc, jak 10 produktů z jedné objednávky najednou. Peníze vám vrátí na váš účet.

Vzhledem k tomu, že přepravní náklady jdou za vámi a lahvičky odesíláte do Anglie, je potřeba si spočítat, jestli se vám to vyplatí nebo lahvičky radši někomu dáte jako dárek či prodáte na bazaru.

Držím pěsti, ať vám kosmetika pomůže!

Katka .

*Nejsem zástupce značky The Ordinary, ani mi nikdo neplatí za to, že vám kosmetiku doporučuji, ani z toho nemám žádné benefity. Zkrátka vám chci jen doporučit kosmetiku, která mě osobně pomohla. Doporučení jsou pouze na základě mých osobních zkušeností a tak je nelze brát jako 100 % funkční pro každého z vás. Kosmetika The Ordinary neslouží jako primární léčebná metoda akné. Nejdříve byste měli navštívit lékaře, který vám s akné pomůže a řekne, jestli The Ordinary pro vás bude vhodná kosmetika pro rutinní péči.